Ukupno medalja
25 Zlato
24 Srebro
44 Bronza
LIBRE U15 / 38 KG
4
Islem MEDJEBER
IDF - Creteil
5
Tayron GAUTHIER GENNETAY
NAQ - St Yrieix CAL
LIBRE U15 / 41 KG
5
Felix KHACHATRYAN
BFC - Besancon CPB
5
Fabio BARALLA
BFC - Torcy ZL
7
Elyes MEBASTI
IDF - Creteil
7
Nolann CANDELIER
HDF - E.L.C.O.
LIBRE U15 / 44 KG
5
Jean ADSUAR
PAC - Nice LC
5
Axel AUVILLE
NAQ - St Yrieix CAL
7
Adam KOUAINSO
GES - Maizieres les Metz
7
Gadjibek SOULEYMANOV
ARA - Villefranche
9
Oussama ZENASNI
OCC - Toulouse LC
9
Deni BOURAYEV
PAC - Nice LC
LIBRE U15 / 48 KG
5
Djabrail TAIMASOV
IDF - Bagnolet
5
Tourpal-Ali SATOUYEV
GES - Strasbourg JSK
7
Shain BRIKI
IDF - Creteil
7
Serguey KHACHATUROV
ARA - Villeurbanne AS
9
Alimkhan CHAMANOV
ARA - Clt Ferrand ASM
9
Mairbek ABDULKADYROV
OCC - Toulouse LC
9
Nolan PISSOCHER
ARA - Chamalieres
9
Marat BAGANOV
PDL - Nantes M
13
Maxime RUIZ
BFC - Chagny
13
Mohamed BABOUEV
ARA - Grenoble OL
13
Mathys JACOB
HDF - Calonne Ricouart
LIBRE U15 / 52 KG
5
Akhmed ASABAYEV
ARA - Grenoble OL
5
Saadi DJEFFAL
ARA - Lyon St Priest
7
Kais MEBASTI
IDF - Creteil
7
Aram MARGARYAN
ARA - Villeurbanne AS
9
Islam DAGIROV
ARA - Clt Ferrand ASM
9
Amir CHVRAYEV
NAQ - Le Palais/Vienne
9
Akmad BABOUEV
ARA - Grenoble OL
9
Roman MAGENTIES
OCC - Vic en Bigorre
LIBRE U15 / 57 KG
5
Argan ROUSSET
NAQ - St Yrieix CAL
5
Aram MARKOCIAN
ARA - Villeurbanne AS
7
Abdurrahman IBRAGIMOV
GES - Reims CL
7
Islam ARSOEV
GES - Colmar FLC
9
Leon GAY-SUBRA
ARA - Chamalieres
9
Kyllian BARRE
IDF - Coulommiers
9
Salimkhan CHAKHBAZOV
OCC - Tarbes PL
9
Martin ESPINASSE
OCC - Vic en Bigorre
13
Wahid ILYASOV
HDF - Wattrelos Lutte
13
Viktor KAISER
GES - Schiltigheim
13
Areg PARONIKYAN
ARA - Villeurbanne AS
LIBRE U15 / 62 KG
5
Yacine DJAMALKHANOV
OCC - Toulouse LC
5
Noah RIPERT
REU - Etang Sale
7
Abdullakl KHURSHEDI
NAQ - Le Palais/Vienne
7
Said ZAGIDOV
ARA - Cluses LO
9
Michel ALIEV
OCC - Toulouse LC
9
Aissa ZAATOUT
BFC - Chagny
9
Aslan EDILSOULTANOV
OCC - Nimes L
9
Jean HOUDBINE
IDF - Coulommiers
13
Amine FEDDAL
HDF - Fives
13
Salavat DJAMALKHANOV
OCC - Toulouse LC
13
Zakariya LAKHDARI
HDF - WCVENIZEL
LIBRE U15 / 68 KG
5
Ali MAAMATOU
ARA - Clt Ferrand ASM
5
Victor ASENCI
OCC - Nimes L
7
Ibraguim ABDOULAEV
GES - Reims CL
7
Ilman ILYASOV
HDF - Wattrelos Lutte
9
Djabrail DJAMALKHANOV
OCC - Toulouse LC
9
Henzo VIENNE
REU - St Joseph LC
9
Kassim KHERBOUCHE
IDF - Ivry/Seine
13
Rakhman KHOUNKAEV
OCC - Toulouse LC
13
Souleyman LAKHDARI
HDF - WCVENIZEL
LIBRE U15 / 75 KG
5
Aslanbek KHASSANOV
ARA - Clt Ferrand ASM
5
Souleymane KHERBOUCHE
IDF - Ivry/Seine
7
Hamza AZZOUZI
HDF - WCVENIZEL
LIBRE U15 / +75 KG
5
Salman SOLTOUKHANOV
NOR - Le Havre CL
5
Reda AMOURA
IDF - E.S.L
7
Nino COHEN
GES - Colmar FLC
7
Hllel ET TELLAH
BFC - Talant
9
Anyss EL HAMEL
GES - Chalons en Champagne
9
Abdoumalik BADASHEV
OCC - Toulouse LC
9
Paul SCARANTINO
NAQ - Le Palais/Vienne
9
Louka EGEA
HDF - Ronchin
13
Azat NIKOGHOSYAN
BFC - Talant
13
Quentin CORDONNIER
HDF - Ronchin
LIBRE U17 / 45 KG
LIBRE U17 / 51 KG
5
Hugo MEIRIM
CVL - Joue les Tours CL
5
Loan PAPADOPOULOS
OCC - Nimes L
7
Ibraguim KOURKAEV
GES - Reims CL
LIBRE U17 / 55 KG
5
Axel GRAFF
GES - Sausheim Mempapeurs
5
Marc Emmanuel LEGROS
REU - Etang Sale
7
Aaron BRIE
GES - Chalons en Champagne
7
Ilyes BENHAMMOU
NOR - Sotteville les Rouen
9
Alan MAGOMADOV
BFC - Besancon CPB
9
Orian VINET
PAC - St Laurent du Var
13
Titouan ROBIN
BFC - Champforgeuil
LIBRE U17 / 60 KG
5
Joanes DESBOVES
IDF - Creteil
5
Mathis LELONG
PAC - St Laurent du Var
7
Nahim HAJJEM
NOR - Sotteville les Rouen
7
Theo VANDEN ABEELE
NOR - Rouen ASPTT
7
Mansour GUADIEV
OCC - Toulouse LC
7
Alikhan CHAKHBAZOV
OCC - Tarbes PL
9
Victor RICHER
NAQ - Cenon
9
Islam IBRAKOV
PDL - Nantes M
13
Elias CHFIRI
ARA - Bourg en Bresse
13
Matheo HENRION
REU - St Joseph LC
LIBRE U17 / 65 KG
5
Lucas LO GRASSO
GES - Sarreguemines AS
5
Rida DJEFFAL
ARA - Lyon St Priest
7
Lilian HOUZE
HDF - Escautpont
7
Simon AUVILLE
NAQ - St Yrieix CAL
9
Aboubakar ZAOURBEKOV
GES - Chalons en Champagne
9
Lom-Ali ABDULKADYROV
OCC - Toulouse LC
9
Dylan CORALIN
CVL - Dreux OL Atlas
9
Martin NICOURT
IDF - Coulommiers
13
Mohamed ABDELLAOUI
GES - Reims CL
13
Djalidson MADI
ARA - Lyon St Priest
13
Philemon BOUCART
NAQ - Cenon
13
Raphael LESADE
OCC - Font-Romeu
17
Reda FEDDAL
HDF - Fives
17
Brice PECOUT
NAQ - Le Palais/Vienne
17
Alexandre HANGARD
IDF - Creteil
17
Victor MISCHLER-RIEMER
GES - Schiltigheim
17
Pacome BONNEMENT
NOR - Balleroy
17
Raphael DUGUE
PDL - Vallet
17
Ilyas LAKHDARI
HDF - WCVENIZEL
LIBRE U17 / 71 KG
5
Matheo CHENAYE
HDF - Fives
5
Victor ROUX
NAQ - Le Palais/Vienne
7
Adam LAMECH
IDF - Creteil
7
Yasin LAKHDARI
HDF - WCVENIZEL
9
Ethan LAMOUR
IDF - Creteil
9
Kaan SUBASI
ARA - Cluses LO
9
Ryan GAIOLA-HAINAUD
BFC - Macon
LIBRE U17 / 80 KG
5
Temirlan TAIMASOV
IDF - Bagnolet
5
Esli REDIGER
GES - Village Neuf
7
Emmanuel REGAUDIE
NAQ - St Yrieix CAL
7
Arthur GIACOMAZZI
ARA - Meysse
9
Ibragim KHATCHOUKAEV
HDF - Tourcoing LC
9
Mathis DELEPIERRE
HDF - E.L.C.O.
9
Chun SERDOT SONRE
NAQ - Ludon
LIBRE U17 / 92 KG
4
Matteo MONTEIRO FURTADO
IDF - Rueil-Malmaison RAC
5
Karim BELMESKINE
OCC - Toulouse LC
LIBRE U17 / +92 KG
5
Ramzan CHEPIEV
OCC - Toulouse LC
5
Jawed LAHMAM
ARA - Lyon St Priest
7
Mikchail KOCHIEV
HDF - Fives
7
Coro RANDAZZO
HDF - Tourcoing LC
LIBRE U20 / 57 KG
5
Beka MINDIASHVILI
BFC - Besancon CPB
5
Salim SARTI
GES - Stiring-Wendel
7
Rizvan MEJIDOV
GES - Schiltigheim
7
Imad EL MARBOUH
GES - Stiring-Wendel
LIBRE U20 / 65 KG
5
Salikh MOUSSAIEV
GES - Schiltigheim
5
Khalid VIZAEV
GES - Reims CL
7
Nahim CHELIT
ARA - Lyon St Priest
7
Askhab ASKHABOV
OCC - Toulouse LC
9
Akhmed ABUKHADJIEV
PAC - Nice LC
9
Tony GOMBERT
PAC - St Laurent du Var
9
Enzo ROUZIERES
NAQ - Villenave d'Ornon SA
9
Yanisse MADI
ARA - Clt Ferrand ASM
13
Zelimkhan SAAYEV
ARA - Lyon St Priest
13
Nacim AKSKOUS
GES - Stiring-Wendel
13
Bekkhan AIKHASTOV
IDF - Rueil-Malmaison RAC
13
Afzal MOHAMMAD
GES - Chalons en Champagne
17
Saber DJAMAT-DUBOIS
CVL - Orleans la Source
17
Lucas SANTA MARIA
ARA - Lyon St Priest
LIBRE U20 / 74 KG
5
Djamboulat CHAADAEV
GES - Schiltigheim
5
Moslim SAIDOULAIEV
IDF - Rueil-Malmaison RAC
7
Yakhia ISSAYEV
GES - Schiltigheim
7
Maxence BOUE
ARA - Aulnat
9
Karim GUEREHANOV
CVL - Orleans la Source
9
Gautier BACHSCHMIDT
IDF - Bagnolet
9
Justin VIROT
BFC - Champforgeuil
9
Mohamed BOLAKY MEITE
IDF - Aulnay CMASA
13
Abdoulla MAMATIEV
CVL - Joue les Tours CL
13
Issa ARSOEV
GES - Colmar FLC
13
Clement LAMOTHE
IDF - Meaux
13
Loic GOUVILLE
NOR - Balleroy
17
Abdel Malik DRIDER
HDF - Fives
17
Nasser MOKRANI
GES - Maizieres les Metz
17
Yigit TOPOGLU
BFC - Torcy ZL
17
Mika REDIGER
GES - Village Neuf
LIBRE U20 / 86 KG
5
Yvan Brandon GUIADEM KAMDEM
NOR - Sotteville les Rouen
5
Arsene ZAGIDOV
ARA - Cluses LO
7
Rayan AOUINA
ARA - Clt Ferrand ASM
7
Ilies ARAR
CVL - Dreux OL Atlas
9
Hussein MOURTAZALIEV
OCC - Toulouse LC
9
Julien TORRES-GARCIA
ARA - Cluses LO
9
Enzo SOUBRIE
IDF - Meaux
9
Mamadou MBODJ
IDF - Meaux
LIBRE U20 / 97 KG
5
Djalil OUDJANI
ARA - Clt Ferrand ASM
5
Mael MICHEL
NOR - Balleroy